Nie wiesz, jaki rozmiar nosi roczne dziecko? Odpowiadamy!

Jesteś na etapie kompletowania garderoby dla swojego maluszka? Chcesz zrobić to z wyprzedzeniem i zaopatrzyć się w ubranka na kolejne miesiące jego życia? Być może zastanawiasz się, jaki rozmiar nosi roczne dziecko. Na szczęście znamy odpowiedź na to pytanie i udzielimy go w naszym dzisiejszym artykule!

W jaki sposób oznaczane są rozmiary ubranek dla niemowląt?

Być może dopiero czekasz na narodziny swojego maluszka, a może już jesteś szczęśliwą mamą. Niezależnie od tego, czy Twoja przygoda z macierzyństwem dopiero się zacznie, czy może trwa już w najlepsze, warto wiedzieć, jak oznaczane są ubranka dla niemowląt. W przeciwieństwie do metek ubrań dla dorosłych, na tych dla maluchów nie znajdziesz dobrze znanych sobie S, M czy XL. Rozmiary te ustalane są najczęściej na podstawie wzrostu dziecka i nie składają się z liter, lecz wyłącznie z cyfr. Liczby w rozmiarówce oznaczają wzrost maluszka, niekiedy także liczbę jego miesięcy. Gdy zatem na metce ubrania widnieje rozmiar 74, oznacza, że będzie ono dobre na dziecko mierzące 74 cm wzrostu. Jeżeli jednak znajdziesz tam informację 6M lub 12M, możesz mieć pewność, że sprawdzi się dla dziecka 6 lub 12-miesięcznego.

Jaki rozmiar nosi roczne dziecko?

Przyjęło się, że roczne dziecko nosi najczęściej rozmiar 80-86. Nie jest to jednak regułą, gdyż każde maleństwo jest inne – rozwija się i rośnie w sobie tylko znanym tempie. Równie dobrze może nosić rozmiar 74, jak i 92 i nie będzie w tym nic dziwnego. Skąd zatem wiedzieć, jaki rozmiar przygotować na kolejny zimowy lub letni sezon?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dobrym rozwiązaniem może być zakup uniwersalnych ubrań, które sprawdzą się niezależnie od pogody panującej za oknem. W naszym sklepie znajdziesz m.in. urocze dziewczęce sukienki, które będą idealne zarówno podczas letnich, jak i jesiennych dni. Możesz wybierać także spośród pięknych kompletów dresowych, które nadają się na każdą porę roku. Dzięki temu nawet jeżeli nie trafisz z rozmiarem, zakupione ubranko się nie zmarnuje.

Musisz mieć na uwadze fakt, że dzieci rosną szybko – czasami nawet z dnia na dzień. Oznacza to, że na pewno prędzej czy później dorosną do wszystkich ubrań. Warto jednak wiedzieć, że nie ma potrzeby kupowania zbyt dużej ilości ubranek na dany rozmiar – może zdarzyć się tak, że części z nich nawet nie zdążysz założyć swojemu maluszkowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl